من این تابستان را صرف کار بر روی زبان‌های سطح C (پیشرفته) خود می‌کنم، بنابراین تمرکزم را بر روی جزئیاتی گذاشته‌ام که واقعاً می‌توانند مهارت‌های من را تقویت کنند.

و از آنجایی که به زودی به طور فشرده روی آموزش زبان آلمانی خود کار خواهم کرد، از این مقاله جالب توسط Kerstin از زبان Fluent Language در مورد تلفظ درست آلمانی استقبال کردم.

حتی اگر برای شروع صحبت کردن به زبان آلمانی آمادگی ندارید، فقط دهان خود را باز کنید. فرقی نمی کند که صدای عالی را ایجاد کنید یا نه، یادگیری یک ماجراجویی است که تنها زمانی شروع می شود که شما شروع می کنید.

من قصد دارم چند نکته تاثیرگذار را به اشتراک بگذارم که به شما کمک می کند هنگام صحبت آلمانی لهجه مادری خود را کاهش دهید. 

گفته می‌شود، بیشتر زبان‌آموزان می‌خواهند توسط افراد بومی درک شوند. و این یعنی روی لهجه خود کار کنید.

نکات زیر واقعاً راه‌های مؤثری برای از بین بردن برجسته‌ترین نشانه‌های لهجه مادری شما هنگام صحبت کردن آلمانی است.

حتی اگر بهبود تلفظ با اینها بسیار موثر است، به یاد داشته باشید که در نهایت تلفظ یک حرف فردی یک نکته ظریف باقی می ماند که باید در طول زمان تمرین شود.

1. به محض اینکه چیز جدیدی یاد گرفتید، بیرون بروید و آن را تمرین کنید. صدای خودتان را ضبط کنید و آن را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

با معلم یا شریک زبان خود چت کنید. بیش از 100 میلیون آلمانی زبان در جهان وجود دارد. شما فقط به یکی نیاز دارید که به شما کمک کند.

2.آلمانی همه نوع لهجه دارد – اما نگران این نباشید.

به عنوان یک زبان آموز آلمانی، می توانید از hochdeutsch، گویش استاندارد آلمانی ، به نفع خود استفاده کنید.

اکثر بومیان آلمانی عادت دارند هر روز با انواع و اقسام افرادی صحبت کنند که گویش آنها بسیار متفاوت از گویش آنهاست.

طبیعی است که آلمانی ها تلفظ خود را تغییر دهند تا عمومی تر باشد، بنابراین برای شما به عنوان یک خارجی نیازی به نگرانی نیست که آیا لهجه شما کاملاً مشخص است یا خیر.

3.تمرین گوش دادن واقعا مهم است.

به منظور بهبود لهجه خود، باید تمرین گوش دادن خود را کاهش دهید و روی گوش دادن فشرده تمرکز کنید.

به این ترتیب، می‌توانید مطمئن شوید که هر کلمه را می‌فهمید و کلمات و عبارات را هر چند بار که لازم است تکرار کنید تا بتوانید واقعاً به آنچه مردم می‌گویند پی ببرید.

برای زبان آموزان آلمانی، منابع زبان زیادی برای شروع شما وجود دارد.

زبان روزمره را با Langsam Gesprochene Nachrichten تمرین کنید. از طرف دیگر، کلیپ های کوتاهی از محتوای طبیعی و بومی را در Audio Lingua پیدا کنید.

همکار با استعداد من آندره کلاین نیز نسخه های صوتی داستان های خود را به زبان آلمانی ساده ارائه می دهد.

شما می خواهید کلیپ هایی پیدا کنید که به قدری کوتاه باشند که بتوانید به راحتی با آنها به شدت کار کنید.

این یعنی پادکست های پنج دقیقه ای به جای کتاب های صوتی و فیلم.

به آنچه می شنوید گوش دهید و رونویسی کنید، سپس املای صحیح را بررسی کنید. کلمات را با صدای بلند بگویید و در نهایت صدای خودتان را ضبط کنید.

4.در زبان آلمانی، صداهای اصطکاکی نقش بسزایی دارد. کلمه اصطکاکی ممکن است ترسناک باشد، اما به صدایی اشاره دارد که قبلاً با آن آشنا هستید، بنابراین نیازی به نگرانی نیست.

ها همه صداهایی هستند که از شکل لب تولید می شوند که حروف f و v را در انگلیسی تولید می کنند. شما اساساً با فشار دادن هوا در یک فضای منقبض یک صدای اصطکاک ایجاد می کنید.

ممکن است متوجه شوید که آلمانی‌ها وقتی انگلیسی صحبت می‌کنند، این اصطکاکی‌ها را در همه مکان‌ها قرار می‌دهند (“ve are valking to ze vall”) و شما باید وقتی آلمانی را یاد می‌گیرید این اثر را مهندسی معکوس کنید.

5.r پایه آلمانی همان چیزی است که بسیاری از معلمان زبان به آن “r فرانسوی” می گویند، نوعی پاک کردن گلو بسیار ملایم.

نام واج‌شناختی این صدای اصطکاکی uvular است – بله، این صدای اصطکاکی دیگری است اما این بار از ناحیه گلو می‌آید.

این صدا کمی شبیه به صدای ch از کلمه اسکاتلندی “Loch” است.

به ضبط فوروو از کلمه “Rache” گوش دهید تا متوجه منظور من شوید. صدای R گلوگاهی و سریع است، اما صدای ch بیشتر روده ای است زیرا اصطکاک بیشتری در آن وجود دارد.

شما می توانید انتخاب کنید و انتخاب کنید که آیا می خواهید r خود را رول کنید.

در لهجه‌های آلمانی جنوبی، و در منطقه هامبورگ نیز بسیار رایج است. اما برای من به عنوان یک آلمانی زبان بومی از دره موزل در نزدیکی فرانسه و لوکزامبورگ، چرخاندن r به هیچ وجه طبیعی نیست و من این کار را انجام نمی دهم.

به طور خلاصه: چرخاندن r در آلمانی اجباری نیست. فقط آن را طوری که به زبان انگلیسی انجام می دهید، نگویید.

6.وقتی می‌خواهید لهجه و تلفظ خود را بهبود ببخشید، Soundcloud انواع امکانات را ارائه می‌دهد.

شما نه تنها می توانید نوازندگان و آهنگ های مستقل را به زبان مقصد خود بیابید، بلکه از هشتگ زبان خود برای شنیدن محتوای کلامی از بسیاری از کانال های رادیویی نیز استفاده کنید.

اخیراً Soundcloud حتی شروع به ارائه پادکست به عنوان بخشی از خدمات خود کرده است. وقتی ضبط خود را آپلود می‌کنید، دیگران می‌توانند روی آن نظر بگذارند و نقطه خاصی را در ضبطی که نظرشان به آن اشاره می‌کند برجسته کنند.

بنابراین در جایی که تلفظ زبان آلمانی را تمرین می کنید، می توانید بازخورد دقیقی در مورد صداهایی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنید دریافت کنید.

بیایید و به گروه رایگان ما بپیوندید که مانند یک بومی آلمانی صحبت کنید که در آن من مرتباً مطالب جدید تلفظ آلمانی را آپلود و مرور می کنم، و ضبط تلفظ آلمانی خود را برای بازخورد از گروه ارسال می کنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *