در آموزش زبان آلمانی یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد واژگان جدید، و بیشتر شبیه به یک زبان بومی، یادگیری کلمات عامیانه آلمانی است که مردم هر روز استفاده می‌کنند.

با استفاده از کلمات معروف آلمانی در مکالمات روزانه خود، می توانید به جملات خود روح بدهید و احساساتی را که در کتاب های درسی آلمانی نمی یابید، نشان دهید.

امروز می خواهم 20 کلمه رایج در زبان عامیانه آلمانی و نحوه استفاده از آنها را به شما نشان دهم تا بتوانید امروز بیشتر شبیه یک بومی به نظر برسید!

1. Alter!

این یکی از عبارات آلمانی مورد علاقه من است. می‌توان از آن برای ابراز تعجب، احوالپرسی غیررسمی یا به‌عنوان مداخله استفاده کرد.

این یک نسخه کوتاه شده از اصطلاح Alter Schwede است که در انگلیسی به «پیرمرد سوئدی» ترجمه می شود. من مطمئن نیستم که پیرمردهای سوئدی چه کردند که شایسته این اصطلاح باشند، اما شما می توانید آن را در سراسر آلمان بشنوید.

ممکن است بشنوید که آلمانی ها از آن به عنوان راهی برای گفتن «همسر» یا «مرد» برای احوالپرسی با شما استفاده می کنند، در جمله ای مانند Alter, was geht ab?، که به معنای «مرد، چه خبر است؟».

همچنین می توانید از آن برای ابراز تعجب یا عدم اعتقاد به چیزی استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از دوستان راگبی من سن من را پرسید و من به او گفتم که 25 سال دارم. او خندید و گفت: Alter! Nein، wirklich، wie alt bist du?، «مرد! نه، واقعاً شما چند سال دارید؟»، که حالم رو گرفت زیرا او فکر می کرد من 32 ساله هستم.

می‌توانید در ابتدای جمله از آن برای ابراز ناباوری یا برای افزودن تأثیر به آنچه می‌گویید استفاده کنید:

Alter! Ist das euer Auto? – “Man! Is that your car?”– “مرد! آیا این ماشین شماست؟»

2. Moin

Moin کوتاه شده عبارت Moien Dag یا “روز بخیر” در بخش هایی از شمال آلمان است. اما بسیاری از مردم این را به عنوان روشی برای گفتن “سلام” پذیرفته اند.

3. Geil

Geil کلمه ای است که برای توصیف هر چیزی که احساس می کنید خنک، خوشمزه یا یک شگفتی جالب است استفاده می شود. اما این یک کلمه عجیب و غریب است زیرا geil از نظر فنی به معنی “شاخ” است.

اما آلمانی‌ها وقتی از آن استفاده می‌کنند، در این زمینه به آن فکر نمی‌کنند. این گونه است که چگونه مردم در انگلیسی ممکن است از “بیمار” برای توصیف یک چیز خوب استفاده کنند، بدون اینکه فکر کنند این کلمه واقعاً به معنای ناخوشی یا استفراغ است.

شما اغلب geil را در جملاتی مانند:

 Man, das Essen war so geil! – “Man, that food was amazing!” – “مرد، آن غذا فوق العاده بود!”

4. Irre

Irre در آلمانی به همان صورت “دیوانه!” در زبان انگلیسی استفاده می شود. بسته به نحوه استفاده از آن، مفاهیم خوب و بد دارد. اما بیشتر برای بیان موقعیت های بد استفاده می شود.

5. Krass

وقتی زبان آلمانی از پنج کلمه برای توصیف یک چیز استفاده نمی کند، از یک کلمه برای توصیف همه چیز استفاده می کند. کراس یکی از آن کلمات است زیرا می توان از آن برای به تصویر کشیدن احساسات خوب و بد به یک اندازه استفاده کرد.

کلمات اطراف کراس به خوب یا بد بودن آن کمک می کند.

6. Lecker

لکر یک کلمه ساده است که می توانید از آن برای گفتن یک چیز خوشمزه استفاده کنید. در طول یک غذا، آلمانی ها اغلب از شما این سوال را می پرسند که

Schmeckt’s? یعنی “غذایت چطوره؟”

شما می توانید به سادگی با گفتن، پاسخ دهید، Ja! Lecker.

7. Assi

Assi مخفف asozial به معنای “چاو” در انگلیسی بریتانیایی است. احتمالاً می‌توانید این را از نزدیک به «redneck» یا «سطل زباله تریلر» در انگلیسی آمریکایی مرتبط کنید، اگرچه کاملاً تصویر مشابهی را تداعی نمی‌کند.

آسی کسی است که تحصیل نکرده، بیکار، اهل یک منطقه کم درآمد است، که لباس‌های طراحی جعلی می‌پوشد و شب‌های خود را با نوشیدن یا مواد مخدر می‌گذراند.

این نظر من نیست، با این حال، این چیزی است که مردم وقتی آن را می گویند به آن اشاره می کنند.

Assi همچنین می تواند برای توصیف چیزی با کیفیت پایین یا نامطلوب استفاده شود.

8. Hammer

چکش ابزاری است که برای کوبیدن میخ ها به چوب استفاده می کنید. این همان کلمه در انگلیسی است .

اما آلمانی ها همچنین از آن برای توصیف چیزی که جالب یا برجسته است استفاده می کنند. می توان آن را به سادگی به عنوان چکش استفاده کرد! برای پاسخ دادن به چیز جالبی که شنیده یا دیده اید. اما شما همچنین می توانید کمی گسترشش دهید.

9. Bescheuert

Bescheuert تقریباً در انگلیسی به “گنگ” یا “احمق” ترجمه می شود. اما این مفهوم را نیز به همراه دارد که کسی یک ساندویچ کمتر از یک پیک نیک دارد، یا سرش بالاست…

غیرمعمول نیست که آلمانی ها از سیاستمداران خاصی با عنوان Total bescheuert یاد کنند! زمانی که با نظرات یا تغییر سیاست خود مخالف هستند.

10. Quatsch

یک کلمه سرگرم کننده برای گفتن است که با معانی مختلفی همراه است. یکی از رایج‌ترین روش‌ها این است که می‌گویند احمق نباش!

همچنین زمانی که فکر می‌کنید کسی چیزی غیرواقعی می‌گوید، می‌توان از Quatch استفاده کرد.

می توانید آن را برای رهایی از ناامیدی بگویید.

11. Jein

Jein ترکیبی از کلمات Ja به معنی “بله” و Nein برای “نه” است. آلمانی‌ها اغلب از این کلمه برای توصیف زمانی استفاده می‌کنند که چیزی واضح نیست، یا هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

12. Mensch!

Mensch در آلمانی به معنای “انسان” است، اما می تواند راهی برای گفتن “مرد” نیز باشد. یا “اوه مرد!” اغلب برای نشان دادن نارضایتی از کسی یا چیزی استفاده می شود.

یا در آن لحظه که دو خیابان با خانه خود فاصله دارید و متوجه می شوید که تلفن همراه خود را در خانه جا گذاشته اید.

13. Mist!

نسبتاً غیر توهین‌آمیز است و می‌توان از آن برای بیان احساسات منفی خفیف استفاده کرد. 

14. Verarschen

Verarschen یک کلمه عالی برای بیان زمانی است که کسی شما را درگیر می کند، پای شما را می کشد یا عصبانی می کند.

15. Kater

Kater کلمه آلمانی به معنی خماری است.

16. Prima!

پریما راهی برای گفتن چیزی یا کسی ، عالی است. وقتی پریما را می شنوم، همیشه شاد به نظر می رسد، مانند یک جنتلمن انگلیسی در اوایل قرن نوزدهم که می گوید: “Tip top ol’ chap”.

17. Besserwisser

Besserwisser افرادی هستند که فکر می کنند همه چیز را می دانند، از گوش دادن به نصیحت خودداری می کنند و هرگز نمی توانند اشتباه کنند.

18. Ausflippen

به معنای “تلنگر زدن” به کسی یا در مورد چیزی است. آیا می دانید آن لحظه ای که شخصی کاملاً کنترل خود را از دست می دهد و در یک لحظه عصبانیت شروع به جیغ و داد و فریاد می کند؟

19. Verdammt

Verdammt یکی دیگر از پیوندهای نزدیک به یک کلمه انگلیسی است. می توان آن را مانند کلمه “لعنتی” به کار برد.

20. Sau-

– یک پیشوند همه کاره است که می توانید به تعداد زیادی صفت اضافه کنید تا بر افراطی بودن چیزی تأکید کنید. Sau یک خوک ماده است، اما به دلایلی به عنوان زبان عامیانه نیز استفاده می شود.

Saulekker – “فوق العاده خوشمزه”

با استفاده از این کلمات عامیانه آلمانی، یادگیری آلمانی برای شما راحت تر میشه و تقریباً در کمترین زمان ممکن، بومی‌تر به نظر می‌رسید و رنگ بیشتری به مکالمات خود می‌بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *